SJP
*
SŁOWNIK SJP

X

wrotka

dopuszczalne w grach (i)

wrotka

1. urządzenie z kółkami przymocowane do obuwia;
2. but z przymocowanymi od spodu kółkami

-

wrotka

dopuszczalne w grach (i)

wrotek

przedstawiciel jednego z typów zwierząt tkankowych


KOMENTARZE

mirnal # 2017-05-13

Ciekawe? Wikipedia - "Wrotka (od ang. wrote – napisał) – zamieszczony na początku wiadomości internetowej krótki tekst informujący, zgodnie z prawem autorskim, o źródle cytowanej wypowiedzi. Tekst taki może zawierać nazwę użytkownika (imię i nazwisko lub nick), jego adres poczty elektronicznej, datę i godzinę wysłania wiadomości i jej temat. Wrotka jest najczęściej wstawiana automatycznie przez newsreader lub program pocztowy. Niektóre z tych programów umożliwiają skonfigurowanie treści wrotki. Wrotka pojawia się tylko wtedy, gdy odpowiadamy na czyjąś wypowiedź, a nie w przypadku, gdy zaczynamy nowy wątek. Zgodnie z netykietą należy w wiadomości pozostawiać wrotki informujące o źródle wszystkich cytowanych w niej wypowiedzi.
Przykładowa wrotka może wyglądać następująco:

Dnia 10.05.2005 o 12:53:47PM, Jan Kowalski napisał:".

Zgadnijmy, w jaki sposób wymawiamy to polskie słowo? Ja podejrzewam, że Wro jak Wrocław, ale zapewne mamy tu zwolenników Ł, którzy wymowę W uznają w słowach poch. ang. za prostactwo.

mirnal # 2017-05-13

To pomówmy o W.

~gosc # 2017-05-13

Ce n'est pas possible, nie będę gadał o "w", gdy nie ma już mojego komentarza o "ł", to nie miałoby sensu. Wiń za to modka, który chyba napalił się huaskrętów i wpadł w berserk kasowania ^^.

mirnal # 2019-11-12

"1. urządzenie z kółkami przymocowane do obuwia"
jeśli oddzielimy od obuwia, to nie mamy wrotki?