SJP
*
SŁOWNIK SJP

X

jaja

dopuszczalne w grach (i)

jaja

jajca; potocznie:
1. figle, żarty;
2. niezwykła, szokująca sytuacja;
3. męskie genitalia; klejnoty

-

jaja

dopuszczalne w grach (i)

jajo

1. jajko ptaków domowych wykorzystywane do przygotowywania potraw;
2. żeńska komórka rozrodcza, komórka jajowa;
3. potocznie: przedmiot o owalnym kształcie;
4. potocznie: jądro męskie; jajco

-

jaja

dopuszczalne w grach (i)

jaje

dawniej: jajo


KOMENTARZE

scrablufka # 2004-05-27

wchodzę tu bo wycwaniliście się jeśli chodzi o kontakt. Żądam odpowiedzi dlaczego nie po wygranej doliczono mi punktów do rankingu. To skandal!!!!!!!!!!!!!!!!!! Gdybym chciała grac towarzysko to bym nie weszła do gier rankingowych. Jeżeli nie odpowiecie mi na mój e-mail to bedę o tym pisać na wszystkich ogólnych oknach.

scrablufka # 2004-05-27

wygrałam 415 do 271.........to po prostu chwyt poniżej pasa.

16znakownabis # 2004-05-28

No patrz.. ja prawie zawsze gram towarzysko w rankingowych pokojach ;PP W literaki grasz, więc literki składać umiesz, to i z czytaniem problemu mieć nie powinnaś ;P Hawgh.

scrablufka # 2004-05-30

nie ciebie pytałam, może umiesz składać literki ale z kumaniem masz problem. Nie wiesz w ogóle o co chodzi. Jak będę chciała zagrać towarzysko to wejde od pokoju gdzie gra się towarzysko bez twoich głupich uwag. To pytanie było do właściecieli strony więc się nie wcinaj.

greenpoint # 2004-05-30

scrablufka kiedy pisalas swoje przejmujace komentarze o niezaliczaniu gier, dzialo sie tak w calym kurnikow z pewnych technicznych powodow, gry te zaliczane byly z pewnym opoznieniem (roznym w roznych przypadkach)
mysle, ze rowniez Twoje gry sa juz od dawna zaliczone

scrablufka # 2004-05-30

myślisz czy wiesz?

scrablufka # 2004-05-30

dziwna awaria, moim przeciwnikom punkty były odejmowane a moje punkty nie były doliczane........zresztą jeśli jest awaria to trzeba o tym informować

scrablufka # 2004-05-30

skoro od graczy wymaga się przestrzegania zasad to trzeba dawać im dobry przykład. Nieźle się ustawili właściciele strony, zadawanie bezpośrednich pytań jest niemozliwe, a co za tym idzie, nie ma potrzeby przejmowania się jakimiś tam graczami

~gosc # 2004-08-27

to jest czat czy co?

pysky # 2006-12-11

W pewnych górach Himalajach słoń powiesił sie na jajach...
W pewnych górach Himalajach słoń powiesił sie na trąbie... a jajami skałe rąbie. :)

smerfetka027 # 2007-03-22

Popieram właściciele strony powinni się zainteresować błedami w s grach itd. :/

~gosc # 2008-06-25

Popieram...mi w grze 'warcaby' stało się tak 2 razy..wygrałam i nie doliczono mi punktów :/. Z tym, że w ogóle. Ani następnego dnia, ani za tydzień. Tym bardziej jest to dziwne, gdyż w rankingu mam zaliczoną wygraną. A co do smerfetki027 to ma rację. Czasami są jakieś rozłączania z pokojami w trakcie gry i uznają to jako ucieczkę :/ może ktoś by zrobił z tym porządek?!

fotoautorka # 2009-05-16

No cóż... Jeśli dobrze poszukacie w tym właśnie słowniku, na na 7/10 z wszystkich komentarzy do każdego słowa, będzie jakaś kłótnia.
A sprawę z tym, że się rozłączasz, gdyż siada ci Net i ktoś zalicza Ci ucieczkę, to już twój problem z zasięgiem. Co do niedoliczania rankingu nie mam pojęcia. Jak gram w literaki to zawszę wszystko jest ok. Ale nie radzę pisać e-maili do operatora, gdyż nigdy wam na nie nie odpowie. A po pierwsze to czemu tą rozmowę prowadzicie na haśle JAJA?

oliwiamilicz # 2011-01-01

Nie rozmawiajcie o tym na tej stronie.Możecie sobie pisać na swoich pocztach,a nie na tej stronie.Tu powinny być komentarze do haseł,a nie do waszych rozmów.Pozatym czy to takie ważne?Rozmawianie o rankingach w literakach?NIE.I dlaczego zaczeliście tę rozmowę na chaśle"JAJA"?W imieniu wszystkich chcę zakończyć tę rozmowę i NIGDY do niej nie powracać.Pewnie pomyślicie że jastem ważniakiem,ale po co to wszystko?Myślę że spotkam was*w literakach. *Tylko spotkam tych którzy grają w literaki.


Oliwiamilicz:)

~gosc # 2012-10-11

W kuble moczony Maruś jak jeszcze nie był milionerem , ogłosił zrzutę na serwery (kto pamięta? ) żeby nam się lepiej grało (w ogóle wszystko robi dla naszego dobra he he he) a teraz się rozpanoszył jak syryjski basza ...ani chybi skończy jak Plichta i jego Amber Gold.Móżdźek mu się zlasował bo wali kaszanę za kaszaną....

~gosc # 2013-05-20

czytam ogłoszenie: Jaja z wolnego wybiegu Czachorowskiego. jak to rozumieć?

mirnal # 2014-11-07

Pewnie jak "Kaja" - Jaje, Jai, Jają, Jaję, Jajo, Jajach, Jajami, Jajom, Jaju.

~gosc # 2016-01-02

Jaja to coś co operatorzy tego słownika robią sobie z użytkownikami jego.

~gosc # 2021-10-09

Owe jaja to nie potocznie tylko brzydko bo nazwa taka na narząd intymny jest brzydka bo to narząd intymny a nawet wulgarny bo Bralczyk Jerzy powiedział że słowo suka w odniesieniu do kobiety jest już wulgaryzmem więc tym bardziej jaja na narząd intymny.Zobaczcie na Youtube Bralczyk suka.

~gosc # 2021-10-09

Np. jakaś kobieta pisze:"że tak powiem brzydko miał wielkie jaja a małą parówę."Chodziło jej oczywiście o poprzedniego partnera.

pluralis4ever # 2021-11-01

Dialog z samym sobą? ;)

~gosc # 2022-02-22

Warto dodać określenie: "mieć jaja" - jako posiadanie cech: wigoru, siły, męskości, czy odwagi.
Też - żartować "robić sobie jaja".
Przykłady:
Janek miał jaja, żeby powiedzieć to swojej szefowej.
Robisz sobie ze mnie jaja, czy na poważnie pytasz?